mezoterapia bezigłowa

Zabieg mezoterapii bez użycia igieł.

 

 

Mezoterapia w formie bezigłowej – jest to zupełnie nowa, potwierdzona naukowo, technika ułatwiająca przenikanie substancji odżywczych w głąb skóry wykorzystując zjawisko elektroporacji.

 

 • Mezoterapia mikroigłowa – do wykonania zabiegu tej mezoterapii niezbędny jest kartridż oraz urządzenie, które ma możliwość regulacji prędkości pracy igieł od 60 do 170 uderzeń na sekundę. Poprzez stalowe igiełki dochodzi do delikatnej perforacji naskórka, bez ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych.
 • Derma roller – to system dostarczania substancji rewitalizujących do skóry za pomocą obrotowego wałeczka wzbogaconego o drobne igiełki. Długość igiełek wynosi od 0,25 do 2,00 mm i jest dobierana indywidualnie przez kosmetyczkę w zalezności od miejsca zastosowania i grubosci skóry.
 • Sonoforeza – również (choć nie zawsze) uznawana za odmianę mezoterapii bezigłowej. Sam mechanizm działania jest podobny do mezoterapii bezigłowej, z tą różnicą, że czynnikiem zwiększającym przepuszczalność błon komórkowych w sonoforezie są tylko ultradźwięki (bez prądu stałego), tak więc nie zachodzi tutaj proces elektroporacji.
 • Jonoforeza – błędnie uznawana za odmianę mezoterapii. Od mezoterapii bezigłowej, też wykorzystującej prąd elektryczny, jonoforezę odróżnia inny mechanizm transportu cząstek, co warunkuje też inny skład stosowanych preparatów.

 

Mezoterapia bezigłowa - opis działania

 

Skojarzone działanie zarówno elektroporacji jak i elektorforezy tworzy falę elektromagnetyczną co zapewnia głębokie i równomierne wnikanie substancji aktywnych w skórę. Fala elektromagnetyczna występuje w postaci impulsów. Dociera ona do wnętrza skóry, jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki, co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Impulsy elektryczne możemy regulować, możemy zmieniać ich częstotliwość, długość i rodzaj. Dzięki temu mamy możliwość zastosowania odpowiedniej charakterystyki impulsu w konkretnej sytuacji, w zależności od rodzaju skóry, czy części ciała.
Takie połączenie gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty jak chociażby w redukcji zmarszczek czy linii, np. fałd nosowo-wargowych. Dotyczy to również tzw. "kurzych łapek", w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry.

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu.

 

Mezoterapia bezigłowa w terapii przeciwzmarszczkowej.

 

Mezoterapia bezigłowa to bardzo bezpieczny zabieg a jednocześnie niesamowicie komfortowy dla osoby, która się mu poddała. W standartowej i powszechnie znanej kosmetyce, z zastosowaniem typowych, zabiegów nie jesteśmy w stanie dostarczyć skórze odpowiednich składników odżywczych, gdyż nie pozwala na to warstwa rogowa naszego naskórka. I tutaj własnie, dzięki zastosowaniu najpierw peelingu ( np. kawitacyjnego lub mikrodermabrazji ) i odpowiedniej fali elektromagnetycznej pory otwierają się a do wnętrza skóry oraz przez błonę komórkową do wnętrza komórki przedostają się potrzebne substancje aktywne.

W tym przypadku zabieg mezoterapii bezigłowej dobrze jest właśnei połączyć jest z mikrodermabrazja diamentową. Dzięki zastosowaniu takiej metody pory w skórze otwierają się i do jej wnętrza przedostają się potrzebne substancje aktywne. Tkanka zostaje odżywiona, wydrenowana z toksyn, dotleniona oraz pobudzona do wytwarzania kolagenu i elastyny.

 

Rodzaje zmarszczek :

 

 •     Zmarszczki mimiczne - pojawiają się najwcześniej, wynikają z ruchów mięśni twarzy: kiedy się śmiejemy, kiedy marszczymy brwi itd.
 •     Zmarszczki grawitacyjne - spowodowane są naturalnym procesem starzenia się skóry, związane są z przyciąganiem ziemskim.
 •     Zmarszczki strukturalne - mają związek z trybem życia, czynnikami genetycznymi oraz wpływem na skórę szkodliwego działania promieni słonecznych.

Mezoterapia bezigłowa w terapii antycellulitowej i na tkankę tłuszczową.

 

Dzięki możliwości regulacji mocy impulsu możemy skutecznie zadziałać na głębiej położone warstwy tkanki tłuszczowej a dobierając odpowiedni koktajl substancji aktywnych osiągamy redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów czy ujędrnienie biustu.

 

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii :

 

 •         ciąża,
 •         metalowe elementy w ciele,
 •         choroby serca,
 •         rozrusznik serca,
 •         choroby żył,
 •         epilepsja,
 •         nadwrażliwość skóry, stany zapalne.


Mezoterapia bezigłowa zapewnia regenerację skóry na poziomie komórkowym. Zwalcza cellulit, likwiduje zwiotczenia, odmładza i widocznie poprawia jej wygląd. Aby kuracja była skuteczna należy wykonać od 6 do 10 zabiegów. Zabieg jest bezbolesny, nie towarzyszy mu poczucie dyskomfortu. Mezoterapię bezigłową wykonuje się w serii od 6 do 10 zabiegów, raz w tygodniu.

 

 

gallery/mezoterapia beziglowa