masaż bańką chińską

Przemasuj skórę i usuń cellulit.


 

Masaż bańką chińską jest bardzo popularnym i bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie cellulitu oraz ujędrnienie skóry ud i talii.


 

Masaż bańkami chińskimi.


 

Cellulit, jak wiadomo, to pięta achillesowa wielu pań, a pod tym terminem ukrywają się bardzo brzydko i nieelegancko wyglądające złogi tłuszczu podskórnego, które formułują na powierzchni skóry fałdki i grudki. Najczęściej pojawiają się one w okolicach ud, pośladków, brzucha, kolan i łydek. Na cellulit nie ma klasycznego leku, który za pomocą kilku tabletek uczyni cuda. Jeśli ktos pisze inaczej, tzn. że chce nas zwyczajnie naciągnąć.


Antycellulitowy masaż bańką chińską jest jednak jedną z lepszych metod walki o gładką skórę, jest jednak dość agresywną formą usuwania cellulitu. Nie jest przez to dedykowany wszystkim osobom. Należy zaznaczyć, że jest dość bolesny, a po drugie nie jest wskazany w ogóle dla osób ze słabymi naczyńkami, gdyż momentalnie tworzą się wybroczyny.


Główne czynniki powstawania cellulitu:

 

  •     uwarunkowane wewnętrzne, czyli uwarunkowania genetyczne, dysfunkcje w układzie endokrynogennym (estrogeny), zaburzenia metabolizmu, krążenia żylnego i limfatycznego,
  •     uwarunkowane zewnętrzne, czyli nieprawidłowa, niezdrowa dieta, stres, brak aktywności fizycznej, nałogi, stosowanie używek.


Jak mówi nam historia bańki były używane już w Chinach ponad 3000 lat temu!. Stanowiły nieodłączną część lecznictwa Dalekiego Wschodu. Jak podają stare przypisy bańki chińskie pomagały m.in. :

 

  •     leczyć dolegliwości układu oddechowego,
  •     usunąć zaburzenia czynności narządów wewnętrznych,
  •     uśmierzyć ból,
  •     wyleczyć chorobę lub wspomóc leczenie,
  •     przy dolegliwościach o podłożu wirusowym, przeważnie niewrażliwych na antybiotyki, daje nadspodziewanie dobre wyniki,
  •     w przypadku ostrych i przewlekłych infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych oraz astmy oskrzelowej.


Zabieg masażu banami chińskimi jest oparty na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na użyciu wytwarzanego przez nie podciśnienia. Zastosowanie omawianego zabiegu polepsza krążenie krwi i przemianę materii widocznie przyczyniając się do ograniczenia tkanki tłuszczowej. Do tego wyraźnie relaksuje i uspokaja. Dedykuje się go osobom przemęczonym, prowadzącym mało ruchliwy bądź siedzący tryb życia, po intensywnych i wyczerpujących ćwiczeniach oraz podczas kuracji odchudzającej.


Po zabiegu wygląd skóry może być, a raczej na pewno będzie, zaczerwieniona i możemy czuć przyjemne ciepło, nie jest to jednak przyczyna do zmartwień, wręcz przeciwnie - to zdrowy odruch wskazujący na to, że nasza skóra jest rozluźniona i lepiej ukrwiona. To silne przekrwienie daje widoczne efekty regeneracyjne, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę. W związku z tym doskonale sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę.

 

gallery/masaz kielce